top of page

Zapisz się, aby być na czasie!

Dziękujemy!

Jak przeprowadzić się do Szwajcarii? Instrukcja krok po kroku.

granica szwajcarska
 

Jak przeprowadzić się do Szwajcarii?


Przeprowadzka do Szwajcarii to duże przedsięwzięcie, ale z odpowiednim planowaniem i przygotowaniem, może przebiegać sprawnie. Oto najważniejsze informacje, jak to zrobić.


A) Znajdź pracę

  • Odradzamy przyjazd do Szwajcarii bez pracy. To może narazić Cię na niepotrzebne koszty i stres

  • Przygotuj CV w języku niemieckim

  • Szukaj ofert na naszej stronie, gdzie publikujemy ogłoszenia od zaufanych agencji (budowlanka, rolnictwo, zbiory/praca fizyczna): www.polacyszwajcaria.com/praca-w-szwajcarii Jeśli szukasz pracy biurowej, najlepszym miejscem będzie strona www.jobs.ch

  • Po podpisaniu umowy o pracę, możesz rozpocząć organizację przeprowadzki. Nie potrzebujesz wizy, a na granicy wystarczy pokazać umowę o pracę, dowód osobisty lub paszport. Tutaj znajdziesz więcej informacji o szukaniu pracy


B) Zorganizuj tymczasowe mieszkanie

  • Jeśli pracodawca lub agencja zapewnia mieszkanie na start to świetnie! W przeciwnym razie wynajmij coś na Airbnb, ponieważ wynajem długoterminowy wymaga załatwienia formalności, które dopiero zrobisz po przyjeździe.


C) Zarejestruj się w gminie

D) Wykup ubezpieczenie zdrowotne

E) Załóż konto w banku

  • Otwórz konto bankowe, aby pracodawca mógł przesyłać Ci wynagrodzenie. Warto również założyć awaryjnie konto frankowe w Polsce przed wyjazdem (większość banków oferuje je za darmo).

F) Znajdź stałe mieszkanie

Mamy nadzieję, że w tych paru punktach udało nam się odpowiedzieć na pytanie: "Jak przeprowadzić się do Szwajcarii", tak jak widzicie, nie jest to skomplikowane :) Życzymy powodzenia w przeprowadzce!

W razie pytań, dawajcie znać! PS: Zapiszcie się również nad tym postem do naszego newslettera, wystarczy podać email, wtedy nic was nie ominie.

Pawełbottom of page