top of page

Zapisz się, aby być na czasie!

Dziękujemy!

Be­trei­bungs­aus­zug (wyciąg z rejestru windykacyjnego)


Betreibungsamt

 

Czym jest wyciąg z rejestru windykacyjnego?


Wyciąg z rejestru windykacyjnego dostarcza informacje na temat bieżących lub przeszłych zadłużeń osoby fizycznej lub prawnej. Te informacje są rejestrowane przez biuro windykacyjne w rejestrze windykacyjnym, w miejscu zamieszkania lub siedziby osoby lub firmy. Należy zaznaczyć, że nie każda gmina posiada własne biuro windykacyjne; często kilka gmin łączy się w okręgi windykacyjne.


Dlaczego i kiedy potrzebujesz wyciągu z rejestru windykacyjnego?


Jest to istotne w kwestiach dotyczących pytania o twoją zdolność do spłacania. Wyciąg z rejestru windykacyjnego zazwyczaj musi być przedstawiony, gdy ma zostać podjęta decyzja dotycząca zdolności kredytowej danej osoby lub firmy.

Dotyczy to na przykład:

  • Szukania mieszkania

  • Poszukiwań pracy

  • Wniosków kredytowych

  • Większych zamówień na kredyt

  • Wniosków o kartę kredytową lub debetową

Podczas poszukiwania mieszkania wynajmujący korzysta z wyciągu z rejestru windykacyjnego, aby dowiedzieć się, czy osoba lub firma była wcześniej poddana windykacji, czy ta windykacja jest w toku lub już zakończona.

Wynajmujący dowiaduje się również, czy wystąpiło jakieś działanie egzekucyjne, czy były zajęcia komornicze czy też certyfikaty utraty.


Gdzie mogę uzyskać wyciąg z rejestru windykacyjnego?

Wyciąg z rejestru windykacyjnego można zamówić w urzędzie miasta lub gminy (osobiście) lub online przez prywatna firmę, koszt jest taki sam (20CHF-30CHF):
bottom of page